Zrozumieć wentylację mechaniczną

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 130,00 zł 130.00
Cena detaliczna: 150,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis


 

Niewłaściwie prowadzona wentylacja mechaniczna jest w stanie doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia układu oddechowego, powikłań krążeniowych, a nawet do śmierci pacjenta zaledwie w ciągu kilku minut od momentu wdrożenia. Jednak wielu adeptów medycyny czy studiów ratowniczych często cechuje dość pochopne mniemanie, że jest to metoda na tyle naturalna,  iż nie wymaga ani specjalnego szkolenia, ani większej podbudowy teoretycznej. Nic bardziej błędnego !!! Skuteczne i optymalne zastąpienie funkcji układu oddechowego to niekiedy być albo nie być naszych pacjentów…

Polska edycja II wydania autorskiego dzieła Ashfaqa  Hasana zachęca do zrozumienia wentylacji mechanicznej, zanim poczynimy pierwszy krok w jej zastosowaniu. Autor, znany już wcześniej w piśmiennictwie anglojęzycznym  z ciekawych opracowań problematyki równowagi kwasowo- zasadowej, podąża niezbędnym szlakiem anatomii i fizjologii układu oddechowego, proponując wszechstronne podejście do problemu wspomagania i zastępowania podstawowej funkcji organizmu, jaką jest oddychanie.

Książka ta nie nauczy nikogo wentylacji mechanicznej, co stwierdzam z perspektywy swojej 30-letniej pracy zawodowej, ale będzie stanowiła bezcenny podręcznik nauki myślenia i rozumienia właśnie tego niezwykle złożonego zagadnienia.

 

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Dariusz Maciejewski
      (z przedmowy do wydania polskiego)

informacje dodatkowe

Rok wydania 2013
Format 134 x 207
Autor Ashfaq Hasan
Redaktor wydania polskiego prof. dr hab. n. med. Dariusz Maciejewski
Wydanie 1
Liczba stron 458
ISBN 978-83-61104-77-3
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl