Zasady etyki wydawniczej

 

Wydawnictwo MediPage przestrzega wytycznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitetu Etyki Publikacji (COPE) w celu zachowania najwyższych standardów etycznych w całym procesie wydawniczym.

  1. Autorzy, recenzenci, redaktorzy naukowi i wszystkie inne osoby zaangażowane w proces wydawniczy przestrzegają zasad bezstronności i rzetelności.
  2. Autor odpowiada za oryginalność nadesłanej pracy. Wydawnictwo sprawdza nadesłane teksty za pomocą programu antyplagiatowego „Rapidus – System Antyplagiatowy”. W przypadku stwierdzenia nierzetelności naukowej Wydawnictwo postępuje zgodnie z wytycznymi COPE.
  3. Autor jest zobowiązany do podania wszystkich współautorów tekstu, a także autorów badań, rysunków, zdjęć, schematów, tabel, które zostały wykorzystane w pracy (przeciwdziałanie ghostwriting).
  4. Autor nie może podawać jako współautorów osób, które nie wniosły istotnego wkładu w pracę (przeciwdziałanie guest authorship).
  5. Autor jest zobowiązany do opisania wszystkich powiązań i konfliktów interesów, które mogłyby podważać obiektywność i bezstronność napisanej przez niego pracy.
  6. Autor jest zobowiązany do podania informacji o źródłach finansowania nadesłanej pracy (np. granty, dotacje). Wydawnictwo umieszcza te informacje na stronie redakcyjnej publikacji.
  7. Wydawnictwo przestrzega zasad poufności korespondencji.  
  8. Teksty nieprzyjęte do publikacji zostają usunięte ze wszystkich nośników elektronicznych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl