Zasady publikacji monografii naukowych

Wydawnictwo MediPage dba o jakość merytoryczną i edytorską wydawanych publikacji zgodnie z wytycznymi Komitetu Etyki Publikacji (COPE), Światowego Stowarzyszenia Redaktorów Medycznych (WAME) oraz Międzynarodowego Komitetu Redaktorów Czasopism Medycznych (ICJME). Plan wydawniczy powstaje we współpracy Kolegium Redakcyjnego z Radą Naukową Wydawnictwa.

Decyzję o przyjęciu tekstu do publikacji podejmuje Redaktor Naczelny na podstawie recenzji wydawniczych (zob. procedura recenzji).  Każdy tytuł skierowany do publikacji jest prowadzony przez redaktora będącego członkiem Kolegium. Prace autorskie, a w szczególności prace zbiorowe, pozostają pod opieką redaktora naukowego, będącego ekspertem w danej dziedzinie. Redaktor prowadzący współpracuje z autorem i redaktorem naukowym podczas przygotowania tekstu do publikacji. Każdy tytuł podlega rzetelnej korekcie merytorycznej, językowo-stylistycznej oraz technicznej.

Wydawnictwo przygotowuje publikacje we współpracy z profesjonalnymi studiami DTP oraz drukarniami i kontroluje proces łamania i druku.  W całym procesie przygotowania publikacji przestrzegane są zasady etyki wydawniczej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl