Władysław Biegański. Życie i praca, S. Gawrychowski, J. Gawrychowski

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 20,00 zł 20.00
Cena detaliczna: 25,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

W dobie dominacji w medycynie techniki i niebezpieczeństwie zaniku humanistycznych ideałów, intencją Autorów książki było przypomnienie tradycji polskiej myśli filozoficznej i deontologicznej w naukach przyrodniczych i działalności lekarskiej. Stało się to możliwe za sprawą wyjątkowej postaci – wielkiego lekarza humanisty, filozofa i deontologa – dr. Władysława Biegańskiego, którego bogaty życiorys stanowi tło prezentowanej książki.
Równie wymowne są słowa zaczerpnięte z listu abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego: „…jestem wdzięczny autorom tej publikacji za przedstawienie nam i przybliżenie osoby Pana doktora Władysława Biegańskiego, który mówiąc słowami św. Jana Pawła II, jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest dla innych.”
O osobie dr. Władysława Biegańskiego i filozofii życia, którą wyznawał zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym wiele mówią również aforyzmy jego autorstwa, takie jak np.:

Jest to złota zasada w życiu: wymagać mało od świata, a dużo od siebie. Gdyby o tej zasadzie ludzie więcej pamiętali, mniej byłoby rozczarowań i złamanych egzystencji.


Zachęcamy do tej ciekawej i nietuzinkowej lektury!


informacje dodatkowe

Rok wydania 2015
Format 165 mm x 235 mm
Autor Dr n. med. Stanisław Gawrychowski, Prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski
Liczba stron 88
ISBN 978-83-64737-29-9
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl