Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 300,00 zł.

Psychoanaliza współcześnie Dziecko w terapii

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48h
Cena:: 50,00 zł 50.00
Cena detaliczna: 60,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

„Psychoanaliza [...] nie jest w stanie uporać się całkowicie z popędem agresji; może jednak – poprzez zmniejszanie lęku wzmagającego te popędy – przerwać proces wzajemnego wzmacniania się nienawiści i strachu. W pracy analitycznej obserwujemy, że przepracowanie lęków wczesnodziecięcych nie tylko osłabia i mo dyfi kuje impulsy agresywne dziecka, ale także prowadzi do wykorzystywania i zaspokajania tych impulsów, co jest bardziej pożądane
ze społecznego punktu widzenia. Widzimy też, jak rozwija się pragnienie dziecka, by kochać, być kochanym i żyć w zgodzie z otaczającym światem, jaką przyjemność i korzyść przynosi realizacja tego pragnienia oraz jak bardzo osłabia ona lęk”.

Melanie Klein, 1933
„Miłość, poczucie winy i reparacja”
GWP, Gdańsk, 2007

Katarzyna Walewska – doktor nauk humanistycznych, pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest psychoanalitykiem, od 1989 roku członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego (IPA), Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Paryskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (Société Psychanalytique de Paris). Pracę doktorską pt. Depresja w ujęciu psychoanalitycznym obroniła w 2000 roku na Uniwersytecie
Wrocławskim pod kierunkiem prof. Roberta Saciuka.
Jest założycielem Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii (IPP) w Warszawie (działającego od 1990 roku) oraz inicjatorem i organizatorem Międzynarodowej Konferencji „Dni IPP”, która odbywa się cyklicznie w Warszawie od 1990 roku i stanowi wydarzenie dla środowiska psychoterapeutycznego.
Autorka licznych publikacji naukowych i wystąpień popularyzatorskich na temat psychoanalizy. Od 1996 roku założyciel i redaktor naczelny wydawnictwa seryjnego Dialogi, które w 2006 roku przekształciło się w serię Psychoanaliza współcześnie, wydawaną przez wydawnictwo MediPage.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2008
Format 165 x 235 mm
Autor Pod redakcją Katarzyny Walewskiej
Wydanie 1
Liczba stron 194
ISBN 978-83-89769-71-8
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl