Praktyczny podręcznik interpretacji równowagi kwasowo-zasadowej. Hasan

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena:: 120,00 zł 120.00
Cena detaliczna: 140,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Dla niewtajemniczonych interpretacja badania gazometrycznego może być trudnym zadaniem. Nieszczęśni studenci medycyny, ograniczeni czasowo, bezskutecznie borykają się z dokonaną przez Hasselbacha modyfikacją równania Hendersona, rozdarci pomiędzy kopenhaską a bostońską szkołą myślenia.

W dzisiejszej praktyce medycznej czas lekarza stał się cenny, a jego uwaga – ograniczona. Dlatego ważne jest, aby skupić się na tych aspektach medycyny, które faktycznie mają znaczenie. Posługując się pojęciami zakorzenionymi w fizjologii klinicznej (trudnej z natury do zrozumienia), warto przyswoić sobie podejście „algorytmiczne”. Obrazek może przekazać tysiąc słów; dobrze zbudowany algorytm zaoszczędzi dużo cennego czasu i pozwoli na ułożenie myśli.

Książka składa się z blokowych schematów, ułożonych w logicznej kolejności, wprowadzających i rozbudowujących stopniowo dany temat. Celem tego podręcznika jest umożliwienie studentom medycyny, rezydentom, pielęgniarkom oraz osobom odpowiedzialnym za wentylację szybkiego przyswojenia podstaw fizjologii oddychania, gospodarki kwasowo-zasadowej oraz umiejętności zastosowania nabytej wiedzy w praktyce klinicznej.

informacje dodatkowe

Rok wydania 2015
Format 154 x 235
Autor Ashfaq Hasan
Redaktor wydania polskiego prof. dr hab. n. med. Dariusz Maciejewski
Wydanie 1
Liczba stron 332
ISBN 978-83-64737-36-7
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl