Pomiary w ultrasonografii, Sidhu

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 150,00 zł 150.00
Cena detaliczna: 180,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Pomiar i interpretacja podstawowych parametrów ultrasonograficznych to umiejętności przydatne w codziennej praktyce lekarza, pozwalające mu na odróżnienie wariantów anatomicznych budowy narządu od toczących się w organizmie zmian patologicznych. Dzięki tej książce, szkolący się radiolodzy lub inni adepci ultrasonografii mają szansę na poznanie techniki wykonywania pomiarów, natomiast lekarze praktycy mogą wykorzystać zawarte w tej pozycji wartości referencyjne do podejmowania codziennych decyzji klinicznych.

Książka napisana została w sposób przejrzysty, tak aby zapewnić łatwą dostępność informacji. W przypadku każdej opisywanej okolicy anatomicznej zawiera informacje o przygotowaniu do badania, ułożeniu pacjenta, rodzaju stosowanej głowicy ultrasonograficznej, technice badania, uzyskiwanym obrazie ultrasonograficznym i wreszcie o pomiarach, jakie można w przypadku danego narządu wykonać.

„Pomiary w ultrasonografii” to książka przeznaczona do użytku w codziennej praktyce klinicznej, zawierająca ponad 150 wysokiej jakości obrazów ultrasonograficznych przedstawiających pomiary różnych narządów opatrzonych czytelnym opisem. Zaprezentowano zarówno warianty normy, jak i parametry, które w toku rozwoju lub choroby mogą ulec zmianie.

Prezentowana książka zawiera istotne nowe dane z zakresu ultrasonografii, a tam gdzie było to konieczne, uzupełniono wartości referencyjne pomiarów oraz wzbogacono każdy podrozdział o literaturę naukową, mogącą posłużyć do rozwijania własnej wiedzy w zakresie ultrasonografii.

informacje dodatkowe

Rok wydania 2018
Format 125 x 190 mm
Autor Paul S. Sidhu, Wui K. Chong, Keshthra Satchithananda
Redaktor wydania polskiego Andrzej Smereczyński
Wydanie 1
Liczba stron 432
Liczba ilustracji 150
ISBN 978-83-64737-85-5
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl