Medyczny słownik kolokacji. Polsko-Angielski • Angielsko-Polski

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis


Pierwszy i jedyny w Polsce dwujęzyczny słownik medyczny dotyczący wyłącznie kolokacji, czyli połączeń międzywyrazowych z kontekstami zdaniowymi z różnych specjalizacji (m.in. medycyny wysokościowej i estetycznej, psychologii, biostatystyki klinicznej, nanomedycyny i genetyki)

 

  • przegląd medycznych substancji czynnych z szerokim spektrum skrótów, przyrostków i przedrostków wraz z przykładami kolokacji
  • jedyny słownik medyczny pokazujący częstotliwość użycia zwrotów w brytyjskiej, amerykańskiej i australijskiej odmianie języka angielskiego z podziałami na rejestry (formalny i  potoczny)
  • omówienie języka specjalistycznego i konferencyjnego tłumaczenia symultanicznego i konsekutywnego
  • słownik napisany żywą angielszczyzną na podstawie korpusu.


Niezbędny przy pisaniu publikacji międzynarodowych o wysokim impact factorze (IF). Rekomendowany lekarzom wszystkich specjalności, studentom medycyny, tłumaczom, farmaceutom, filologom.

 

„Słownik jest niewątpliwie narzędziem niezwykle przydatnym, gdyż znacznie przyspieszy i ułatwi lekarzom opracowywanie wykładów i publikacji w zagranicznych periodykach. Niniejsza praca jest niezmiernie wartościowa i ma charakter pionierski".
Prof. dr hab. Maria Wysocka - Instytut Języka Angielskiego, Uniwersytet Śląski

 

„Słownik stanowi wyjątkową pozycję bibliograficzną na polskim rynku wydawniczym. Monografia ta powinna znaleźć się w rękach każdego, kogo ambicją jest profesjonalne przedstawianie rezultatów własnej działalności medycznej w języku angielskim".
Prof. dr hab. n. med. Romuald Wojnicz, Śląski Uniwersytet Medyczny

 

„Oryginalna monografia stanowiąca wyjątkową pozycję wydawniczą w tym zakresie. Bardzo pozytywnie oceniam przydatność tego dzieła i wierzę, że znajdzie ona szerokie grono odbiorców".
Prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Śląski Uniwersytet Medyczny

informacje dodatkowe

Rok wydania 2011
Format 155x215
Autor Arkadiusz Badziński
Wydanie 1
Liczba stron 832
ISBN 9788361104513
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl