Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach. Markovchick, Pons, Bakes

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 140,00 zł 140.00
Cena detaliczna: 180,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

 Książka Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym i jest reakcją redaktorów polskiego wydania na liczne prośby i postulaty środowiska zarówno lekarzy specjalizujących się w medycynie ratunkowej, jak i studentów medycyny i kierunku ratownictwo medyczne, oczekujących na podręcznik w formie zwartego kompendium.

Formuła pytań i odpowiedzi sprawdziła się w Stanach Zjednoczonych, czego wybitnym dowodem jest kilka wydań podręcznika w USA. Dotyczy to zwłaszcza osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego.

Autorzy wydania amerykańskiego nie pominęli żadnego problemu diagnostyczno-leczniczego, z którym może mieć do czynienia lekarz pracujący w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zespołach Ratownictwa Medycznego, zarówno w odniesieniu do dzieci, jak i osób dorosłych. Szczególnie godnym polecenia wydają się zagadnienia od kilku lat pomijane w polskim piśmiennictwie z zakresu medycyny ratunkowej, takie jak ocena gorączki u dzieci poniżej 3. roku życia, ostre stany zagrożenia życia w okresie niemowlęcym i dziecięcym, kwestie molestowania dzieci, ukąszenia i użądlenia czy przemoc seksualna.

Postęp w zakresie diagnostyki obrazowej, rozpowszechnienie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego jest zjawiskiem niezwykle pożytecznym, ale metody te, jak wskazują autorzy, muszą być wykorzystywane w medycynie ratunkowej w sposób racjonalny, aby były maksymalnie użyteczne. 

informacje dodatkowe

Rok wydania 2016
Autor Vincent J. Markovchick, Peter T. Pons, Katherine M. Bakes
Redaktor wydania polskiego Prof. dr hab. n. med. Jerzy Robert Ładny, Dr n. med. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz
Wydanie 1
Liczba stron 816
ISBN 978-83-64737-68-8
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl