Marihuana i obłęd (Marijuana and Madness). Castle

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48h
Cena: 100,00 zł 100.00
Cena detaliczna: 130,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Ta wielokrotnie nagradzana praca, która zdobyła uznanie krytyków, jest obszernym przeglądem psychiatrycznych i neurologicznych mechanizmów leżących u podstaw działania Cannabis sativa (marihuany). Zawiera najnowsze doniesienia na temat ludzkiego układu kannabinoidowego i łączy tę wiedzę z klinicznymi oraz epidemiologicznymi danymi o wpływie marihuany na zdrowie psychiczne.
Rozdziały ukierunkowane na praktykę kliniczną omawiają nie tylko bezpośrednie psychozomimetyczne właściwości marihuany, ale również to, jaki wpływ ma jej stosowanie na przebieg rozwijających się lub już istniejących zaburzeń psychicznych, takich jak schizofrenia. Nie pominięto także wpływu marihuany na nastrój oraz funkcje poznawcze. Poniższe wydanie zostało uaktualnione i wzbogacone o dziesięć zupełnie nowych rozdziałów poświęconych najważniejszym najnowszym doniesieniom naukowym w tej dziedzinie.
Książka ta wzbudzi zainteresowanie wszystkich pracowników ochrony zdrowia psychicznego, jak również neurobiologów, epidemiologów, specjalistów zdrowia publicznego oraz osób zaangażowanych w badania nad narkotykami i alkoholem.

Recenzje pierwszego wydania:

„Redaktorzy i wydawcy książki odpowiedzieli na zapotrzebowanie na przejrzyste, oparte na wynikach badań informacje na niezwykle aktualny temat. Wykonali świetną pracę.”
American Journal of Psychiatry

„Rozdziały są zwięzłe, a jednocześnie pełne wartościowych przemyśleń oraz profesjonalnych, dogłębnych analiz. Autorom udaje się uniknąć zbytnich uproszczeń lub nadmiernego przeceniania dowodów naukowych. Gratulujemy takiego osiągnięcia i z pełnym entuzjazmem polecamy tę książkę wszystkim klinicystom i naukowcom zainteresowanym zaburzeniami związanymi z nadużywaniem substancji psychoaktywnych.”
Journal of the American Medical Association

„....książka zawiera doskonały i niespotykany nigdzie indziej przegląd aktualnych, opartych na dowodach naukowych poglądów dotyczących marihuany oraz zaburzeń psychotycznych i powinna być obowiązkową lekturą dla każdego, kto jest zaangażowany w praktykę kliniczną lub badania poświęcone ludziom cierpiącym z powodu ciężkiej choroby psychicznej, stosującym jednocześnie marihuanę. Czyli, nie bójmy się tego przyznać, dla większości z nas.”
Australian and New Zealand Journal of Psychiatry

David Castle pełni funkcję Kierownika Katedry Psychiatrii w St. Vincent’s Hospital oraz na Uniwersytecie Melbourne w Wiktorii w Australii.

Sir Robin M. Murray jest profesorem katedry Badań Psychiatrycznych w Institute of Psychiatry i Konsultantem Honorowym w South London and Maudsley NHS Foundation Trust w Londynie w Wielkiej Brytanii.

Deepak Cyril D’Souza jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie psychiatrii, Kierownikiem Schizophrenia Research Program VACHS oraz Kierownikiem VA-CMHC Schizophrenia Research Clinic na Uniwersytecie Yale w New Haven w Stanach Zjednoczonych.

informacje dodatkowe

Rok wydania 2013
Autor David Castle, Robin M. Murray, Deepak Cyril D'Souza
Wydanie 1
Liczba stron 332
ISBN 978-83-61104-84-1
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl