Leczenie chirurgiczne w zapaleniach kości i stawów. Schnettler, Steinau

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 100,00 zł 100.00
Cena detaliczna: 204,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis


Ten zwarty i zawierający doskonałe ilustracje podręcznik dla chirurgów dostarcza instrukcji, jak krok po kroku skutecznie zwalczać ostre oraz przewlekłe zapalenia kości i stawów. Na początku książki znajdzie Czytelnik omówienie patofizjologii oraz klasyfikacji przedmiotowych stanów. Czołowi klinicyści zajmują się procedurami diagnostycznymi, w tym obrazowaniem i technikami medycyny nuklearnej, a także przedstawiają różne metody antybiotykoterapii. Następnie autorzy zapoznają z szeregiem technik chirurgicznych stosowanych w zapaleniu szpiku, technikami chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej stosowanymi przy zakażeniach jako leczenie z wyboru lub postępowanie zapobiegawcze, procedurami w zakażeniach wokół endoprotezy stawu, a także metodami usztywniania w leczeniu z powodu zakażenia stawów.

Zalety książki:

  • praktyczne wskazówki i porady odnośnie do najlepszych sposobów postępowania oraz ostrzeżenia dotyczące błędów i zagrożeń w praktyce klinicznej, wyeksponowane w kolorowych polach
  • liczne omówienia przypadków, stanowiące przykłady terapeutyczne instruktywne w codziennej praktyce
  • wyłącznie najbardziej użyteczne informacje z obszernej i złożonej dziedziny, przedstawione w sposób przejrzysty.
  • ponad 500 obrazów radiologicznych wysokiej jakości, ilustracji barwnych oraz fotografii pokazujących budowę anatomiczną i sposób wykonywania zabiegów.

Niezastąpiona jako źródło wiedzy do szybkiego wykorzystania przed zabiegiem, książka Leczenie chirurgiczne w zapaleniach kości i stawów stanowi praktyczny przewodnik dla zajmujących się chirurgią ortopedyczną, ogólną i plastyczną lekarzy klinicystów oraz asystentów na stażu.

Reinhard Schnettler, MD jest profesorem i dyrektorem Klinik und Poliklinik für Unfallchirurgie na Universitätsklinikums Gießen und Marburg w Gießen w Niemczech.

Hans-Urlich Steinau, MD jest profesorem i dyrektorem Universitätsklinik für Plastische Chirurgie na Ruhr-Universität w Bochum w Niemczech.

 

informacje dodatkowe

Rok wydania 2012
Autor Reinhard Schnettler, Hans-Urlich Steinau
Redaktor wydania polskiego prof. Wojciech J. Marczyński
Wydanie 1
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl