Endokrynologia nuklearna. Piciu

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 170,00 zł 170.00
Cena detaliczna: 200,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Choroby endokrynologiczne często są polem walki, na którym powodzenie terapii zależy od współdziałania zespołu oraz owocnej współpracy z lekarzami różnych specjalizacji: endokrynologami, lekarzami medycyny nuklearnej, chirurgami, onkologami, radiologami, patomorfologami itp.

Spektakularny rozwój technologii i aparatury medycznej stworzył dzięki nowym procedurom medycyny nuklearnej możliwość polepszenia jakości opieki medycznej. Dziedziny, które szczególnie na tym skorzystały to obrazowanie hybrydowe z PET/TK i SPECT/TK oraz terapia radioizotopowa. Możliwość powiązania informacji fizjologicznych i anatomicznych dzięki obrazowaniu hybrydowemu w dużej mierze poszerzyła zakres informacji dostępnych w leczenia pacjentów.

Książka jest podzielona na dwie części: pierwsza obejmuje ogólne informacje z zakresu medycyny nuklearnej z uwzględnieniem także głównych zasad fizyki jądrowej; druga część dotyczy zastosowania medycyny nuklearnej w diagnostyce oraz terapii endokrynologicznej i jest ułożona z uwzględnieniem podziału na narządy i jednostki chorobowe. Książka ta ma być wsparciem dla endokrynologa, przedstawiając w sposób łatwy do zrozumienia, zwięzły i syntetyczny zastosowanie medycyny nuklearnej w codziennej praktyce endokrynologicznej.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2015
Format 178 mm x 254 mm
Autor Doina Piciu
Redaktor wydania polskiego prof. dr n. med. Marek Dedecjus
Wydanie 1
Liczba stron 248
ISBN 9788364737459
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl