Diagnostyka obrazowa noworodków, Kirpalani

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 170,00 zł 170.00
Cena detaliczna: 200,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Badania kliniczne i radiologiczne są podstawą opieki nad chorym noworodkiem, a właściwe stosowanie i interpretacja badań radiologicznych wymaga pracy zespołowej i jasnej komunikacji pomiędzy klinicystami (w tym położnikami i chirurgami) i radiologami.

Zlecanie zdjęć rentgenowskich stało się częścią rutynowego postępowania, ale nie zawsze jest dobrze przemyślane. Podręcznik ten nie tylko przypomina różne zasady obrazowania diagnostycznego, ale również zwraca uwagę na ich praktyczne zastosowanie, podkreślając racjonalizację ilości wykonywanych procedur. Podręcznik prezentuje korzyści, ograniczenia i techniczne aspekty każdej metody obrazowania wraz z licznymi przykładami w każdym rozdziale.
Szczególnie cenna jest prezentacja kryteriów wykonywania badań obrazowych opartych na dowodach naukowych, ponieważ informacje te rzadko uwzględniane są w podręcznikach.
Książka jest bardzo przystępnie napisana i dostarcza jasnych informacji oraz wytycznych postępowania. Dodatkową zaletą tego podręcznika jest wielodyscyplinarne podejście, umożliwiające odpowiednie użycie i ocenę metod obrazowania. Jest to zasługa wykorzystania wielospecjalistycznego zespołu autorów, w tym neonatologów, radiologów, pediatrów i położników. Wielką zaletą tej książki jest nie tylko treść, ale także ogromna liczba obrazów służących do zilustrowania przedstawionych informacji.

Diagnostyka obrazowa noworodka to nieodzowna lektura dla lekarzy pediatrów, neonatologów oraz pielęgniarek neonatologicznych.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2015
Format 187 x 246
Autor H. Kirpalani, M. Epelman, J. R. Mernagh
Redaktor wydania polskiego prof. dr hab. n. med. M. Borszewska-Kornacka, dr n. med. K. Gruszczyńska, dr n. med. M. Machnikowska-Sokołowska, dr n. med. J. Seliga Siwecka
Wydanie 1
Liczba stron 262
Liczba ilustracji 464 (46 kolorowych)
ISBN 978-83-64737-47-3
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl