Choroby zakaźne według Mandella, Douglasa i Bennetta

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 180,00 zł 180.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Książka Choroby zakaźne według Mandella, Douglasa i Bennetta stanowi podsumowanie najważniejszych informacji ze szczegółowego podręcznika Principles and Practice of Infectious Diseases. Kompendium zostało przygotowane przez uznanych na świecie specjalistów Johna E. Bennetta, Raphaela Dolina oraz Martina J. Blasera i może służyć jako fachowy przewodnik przy ustalaniu rozpoznania i leczeniu chorób zakaźnych.

Obecnie następuje ciągły rozwój wiedzy na temat chorób zakaźnych, ich diagnostyki, terapii i profilaktyki, jak również dochodzi do poznania nowych patogenów i chorób. Kompendium ma za zadanie dostarczyć informacji dotyczących tych zagadnień w przyjaznej formie i w razie potrzeby ułatwić dostęp do bardziej szczegółowych danych.

W pierwszej części książki omówione zostały najważniejsze kliniczne zespoły chorób zakaźnych, natomiast w części drugiej przedstawiono szczegółowe dane dotyczące poszczególnych patogenów. Ważne nowe informacje omówiono na przykład w odniesieniu do wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, zakażeń wirusem Ebola, wirusem grypy, Clostridium difficile, gronkowcem złocistym opornym na metycylinę czy ludzkim wirusem niedoboru odporności.

Kompendium stanowi rzetelne i aktualne źródłem wiedzy przydatnej dla lekarzy zainteresowanych chorobami zakaźnymi.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2020
Format 152x229 mm
Autor John E. Bennett, Raphael Dolin, Martin J. Blaser
Redaktor wydania polskiego Prof. dr hab. n. med. Brygida Knysz
Liczba stron 636
Liczba ilustracji 14
ISBN 978-83-65946-31-7
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl