Atlas ultrasonografii nerwów obwodowych. Siegfried Peer, Hannes Gruber

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 140,00 zł 140.00
Cena detaliczna: 170,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

W ostatnich latach obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania ultrasonografią diagnostyczną i interwencyjną obwodowego układu nerwowego. Szerokie poparcie zyskują w szczególności techniki lokalnej anestezji i leczenia bólu pod kontrolą USG. Właśnie te zastosowania ultrasonografii wymagają dokładnej wiedzy z zakresu anatomii topograficznej nerwów obwodowych, która często jest dość skomplikowana.

Celem tej publikacji jest dostarczenie Tobie, Czytelniku, przewodnika pod hasłem „jak znaleźć odpowiedni nerw”. „Zdecydowaliśmy – piszą autorzy - aby opisywać jedynie przekrój anatomiczny, natomiast na obrazach USG i MRI oznaczać tylko nerw, aby wzrokowe porównywanie struktur na obrazach radiologicznych z ryciną anatomiczną pobudzało mózg do pracy i przyspieszało uczenie wzrokowe.” Na każdej stronie poświęconej jednemu nerwowi w typowej lokalizacji anatomicznej oprócz zestawu czterech rycin zamieszczono jedno lub dwa dodatkowe zdjęcia, przedstawiające przekrój podłużny lub obraz o rozszerzonym polu widzenia prawidłowego nerwu, lub zdjęcie typowego procesu chorobowego, takiego jak np. neuropatia kompresyjna.

Atlas ten jest uporządkowany według charakterystycznych okolic anatomicznych i dostarcza zestawu czterech obrazów dla każdej typowej topografii nerwu: zdjęcia pokazującego, jak ułożyć głowicę w celu pokazania struktur widocznych na przedstawionym obrazie ultrasonograficznym, przekroju anatomicznego oraz zdjęcia MRI w sekwencji T1 w tej samej płaszczyźnie, co obraz w USG.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2015
Format 175x253
Autor Siegfried Peer, Hannes Gruber
Redaktor wydania polskiego dr n. med. Piotr Nowakowski
Wydanie 1
Liczba stron 128
ISBN 978-83-64737-52-7
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl