Atlas MR wad płodu, red. Bekiesińska-Figatowska, Herman-Sucharska, Urbanik

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Wprowadzenie rezonansu magnetycznego (MR) do praktyki klinicznej, szczególnie z zastosowaniem tzw. szybkich sekwencji, otworzyło nowe możliwości diagnostyczne w perinatologii. Rola tej techniki obrazowej ciągle rośnie, a wskazania do jej zastosowania w diagnostyce kobiet ciężarnych ulegają stopniowemu poszerzeniu.
Rola diagnostyki MR nie ogranicza się jedynie do obrazowania wad ośrodkowego układu nerwowego, które stanowiły początkowo podstawową grupę zaburzeń rozwoju płodu diagnozowaną za pomocą MR, ale także obejmuje ocenę zmian rozwojowych innych układów - oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego, kostnego czy nawet krążenia. 
Biorąc pod uwagę coraz większe zainteresowanie perinatalną diagnostyką MR w Polsce, zespoły z Zakładu Diagnostyki Obrazowej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Katedry Radiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, na podstawie czternastoletniego już doświadczenia w tej dziedzinie przygotowały atlas, który ma być pomocą dla lekarzy zainteresowanych tym obszarem diagnostyki. Został on opracowany na podstawie ponad 1500 badań MR, wykonanych u ciężarnych kobiet. Zawiera 258 obrazów z badań MR, uzupełnionych czytelnymi schematami, ułatwiającymi identyfikację zarówno struktur prawidłowych jak i patologicznych. Jest to pierwsze polskojęzyczne wydawnictwo z tej dziedziny diagnostyki obrazowej na naszym rynku. Mamy nadzieję, że atlas będzie przydatny w zakładach radiologii, które rozpoczynają swoją działalność z zakresu prenatalnych badań MR, a także przybliży ginekologom-położnikom rolę i znaczenie tych procedur diagnostycznych.

 Prof. dr hab. med. Andrzej Urbanik

 

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2013
Format 170 x 240
Autor prof. dr hab. n. med. M. Bekiesińska-Figatowska, dr hab. n. med. I. Herman-Sucharska, prof. dr hab. n. med. A. Urbanik
Wydanie 1
Liczba stron 256
Liczba ilustracji 200
ISBN 978-83-931186-2-5
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl