Klatka piersiowa. Podstawy diagnostyki obrazowej. Shepard

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h, DARMOWA DOSTAWA
Cena: 410,00 zł 410.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

PODSTAWY DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Polskie wydanie amerykańskiego podręcznika z ccenionej serii „The Requisites” porusza zagadnienia z zakresu dynamicznie rozwijającej się diagnostyki obrazowej. Zostały one wyczerpująco omówione w 25 rozdziałach tematycznych w sposób typowy dla amerykańskich podręczników, których założeniem jest łatwe przyswajanie
najnowszej wiedzy mającej służyć trafnym rozpoznaniom w praktyce klinicznej lekarza. Podręcznik obejmuje podstawowe i zaawansowane metody stosowane w obrazowaniu klatki piersiowej, w tym radiografię cyfrową, fluoroskopię klatki piersiowej, TK i PET. Książka może więc stać się zarówno pozycją obowiązkową dla przygotowujących się do egzaminu rezydentów, jak też wsparciem dla doświadczonych klinicystów, którzy nieustannie kształcą się i pogłębiają swoją wiedzę.

W KSIĄŻCE CZYTELNIK ZNAJDZIE:
• Diagramy i obrazy RTG i TK przedstawione w kolorze.
• Zagadnienia z zakresu stanów nagłych i chorych w stanie krytycznym, w tym powikłań pooperacyjnych, urazów, diagnostyki na OIT i urządzeń wszczepialnych.
• Najnowsze informacje dotyczące technik obrazowania, procedur interwencyjnych i technik biopsji diagnostycznej, VATS oraz terapii ablacyjnych, w tym ablacji mikrofalowej i krioablacji.
• Obszerne, najaktualniejsze dane dotyczące diagnostyki raka płuc, bieżących systemów klasyfikacyjnych stosowanych do oceny stopnia zaawansowania guza, nowych chirurgicznych i bronchoskopowych technik oceny stopnia zaawansowania chorób płuc oraz badań przesiewowych w kierunku raka płuc.
• Najnowsze wskazania z zakresu rezonansu magnetycznego klatki piersiowej, protokoły i materiały opisujące w jaki sposób MRI przyczynia się do różnicowania zmienionych mas tkankowych i oceny rozległości choroby.
• Treści dotyczące śródmiąższowej choroby płuc wzbogacone o kolorowe ryciny anatomiczne i obszerny materiał opisujący konkretne przypadki.
• Obecnie stosowane strategie postępowania w przypadku wykrycia guzków płuc, w tym zaktualizowane kryteria Fleischnera z 2017 r. dotyczące guzków incydentalnych.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2023
Format 212 x 276
Autor Jo-Anne O. Shepard
Redaktor wydania polskiego dr Wiesław Guz, dr Anna Solińska
Tłumaczenie Agnieszka Borkowska
Wydanie 1
Liczba stron 544
ISBN 978-83-66632-32-5
Oprawa Twarda

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl