Język łaciński dla stomatologów. Olędzka

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Język łaciński dla stomatologów to nowoczesny podręcznik, będący efektem wieloletniego doświadczenia Autorki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Układ materiału i treść poszczególnych rozdziałów zostały dostosowane do obecnie obowiązującego programu łaciny na uczelniach medycznych.

Książka zawiera:
• materiał leksykalny i gramatyczny
• wprowadzenie do teorii i ćwiczenia praktyczne
• terminologię kliniczną, mikrobiologiczną, farmaceutyczną i chemiczną
• słownik łacińsko-polski

„Pojawienie się na rynku pozycji Język łaciński dla stomatologów to szansa dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego i lekarzy dentystów na poznanie terminów i zwrotów łacińskich. Podręcznik wydany jest w ciekawej formie, zawiera elementy teoretyczne, ćwiczenia oraz tabele z niezbędnym słownictwem i regułami gramatycznymi. Jestem pewna, że to nowoczesne kompendium językowe spotka się z zainteresowaniem i uznaniem środowiska stomatologicznego”.

prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek


„Książka przekazuje wiedzę na temat języka łacińskiego i greckiego w zakresie przydatnym w medycynie ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb stomatologów. Różnorodność ujęć, spięta rygorem przemyślanej kompozycji, daje efekt zrównoważonej, bogatej merytorycznie całości. Podręcznik w formie résumé łacińskiej wiedzy medycznej może być wykorzystany także przez samouków lub na kursach historii medycyny i zajęciach konwersatoryjnych różnych kierunków związanych z medycyną”.

dr hab. n. hum. Beata Gaj, prof. UKSW


Język łaciński dla stomatologów stanowi część serii Rudimenta Latinitatis Medicinalis pod redakcją Macieja Ganczara, w której ukazują się podręczniki do nauki łaciny, przeznaczone dla studentów różnych kierunków medycznych. Wydane tomy: Język łaciński dla lekarzy i Język łaciński dla farmaceutów.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2021
Format 162 x 229
Autor Beata Olędzka
Wydanie 1
Liczba stron 184
ISBN 9788366632301
Oprawa Miękka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl