Chirurgia dla studentów i lekarzy w trakcie specjalizacji

Zyluk-Chirurgia-okladka.jpg
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 179,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

179.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 170,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Oddajemy w ręce czytelników podręcznik Chirurgia dla studentów i lekarzy w trakcie specjalizacji. Jest on oparty na Zarysie chirurgii wydanym w 2016 roku. Na kilku uczelniach Zarys chirurgii był pozycją obowiązkową do nauki chirurgii, znajdował się też na liście podręczników zalecanych do nauki chirurgii do LEK, a także lektur uzupełniających do egzaminu specjalistycznego z dziedziny chirurgii. Dla całego zespołu autorów był to powód do radości i satysfakcji.

Zainteresowanie Zarysem chirurgii sprawiło, że w ciągu kilku lat nakład został wyczerpany, a wydawnictwo zaproponowało mi wydanie jego nowej wersji - poszerzonej i zaktualizowanej o najnowsze doniesienia naukowe. Postanowiliśmy też zmienić tytuł książki, aby jednoznacznie wskazywał na pełny zakres zawartej w niej wiedzy z dziedziny chirurgii.

Znaczna część materiału książki jest identyczna z Zarysem chirurgii, ma podobny układ formalny, tyle samo części i podobną szatę graficzną. Zmiany uwzględniono w istniejącej strukturze podręcznika. Większość z nich dotyczy aktualizacji niektórych danych epidemiologicznych, np. nowotworów złośliwych oraz zaleceń do metod ich diagnozowania i leczenia. Zmienione i uaktualnione zostały wytyczne dotyczące leczenia z użyciem innych niż poprzednio antybiotyków (np. zakażeń układu moczowego) lub nowo wprowadzonych substancji (np. NOAC w leczeniu przeciwkrzepliwym). Uwzględniliśmy także wprowadzone do użycia nowoczesne techniki leczenia operacyjnego (chirurgia robotowa) i nowe wskazania do operacji, szczególnie małoinwazyjnych (chirurgia bariatryczna i onkologiczna).

Wszyscy współautorzy dołożyli starań, aby w obecnym wydaniu podręcznika zawrzeć najnowszą wiedzę z zakresu swoich dziedzin, dzięki czemu czytelnik nie będzie musiał zbyt często wspomagać się Internetem w celu sprawdzenia aktualności podawanej informacji. Jako redaktor podręcznika starałem się zachować styl i przejrzystość podobny do Zarysu chirurgii, tak aby korzystanie z niego nie było ani uciążliwe, ani nudne.

Chirurgia dla studentów i lekarzy w trakcie specjalizacji to w zasadzie książka autorska. Jej redaktor (oraz autor wielu rozdziałów) jest obdarzony pewną umiejętnością przelewania wiedzy na papier (to opinia czytelników) i może dlatego przekazywane w niej informacje łatwo się przyswaja. Mamy nadzieję, że podręcznik spodoba się odbiorcom, przede wszystkim studentom, zachęci ich do nauki chirurgii podczas studiów i uczyni ją efektywną. Tym, którzy nie lubią rozstawać się z książkami, a w trakcie praktyki wracają do podręczników z wiedzą źródłową - będzie nadal służył pomocą.

Szczecin, sierpień 2023
Andrzej Żyluk

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2023
Format 190 mm x 260 mm
Autor prof. dr hab. n. med. Mirosław Brykczyński, dr. n. med. Piotr Gutowski, prof. dr hab. n. med. Marek Ostrowski, dr n. med. Bernard Piotuch, prof. dr hab. n. med. Marcin Słojewski, dr hab. n. med. Tadeusz Sulikowski, prof. dr hab. n. med. Andrzej Żyluk,
Redaktor wydania polskiego prof. dr hab. n. med. Andrzej Żyluka
Wydanie 1
Liczba stron 774
Liczba ilustracji 442 ryciny i 48 tabel
ISBN 978-83-66632-44-8
Oprawa Miękka

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl