Ultrasonografia. Schmidt

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 360,00 zł 360.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Minęło już ponad 20 lat od pierwszego wydania „Ultrasonografii” (wtedy jeszcze oryginalny tytuł książki nieco różnił się od obecnego). Dziś oddajemy w ręce Czytelnika 6. wydanie tego podręcznika w wersji poszerzonej i odpowiadającej współczesnym zapotrzebowaniom.
Jest oczywiste, że to wydanie – uzupełnione o wciąż aktualizowaną wiedzę – przybrało nieco na objętości, choćby dlatego, że każdy rozdział zawiera dodatkowe informację o ultrasonografii dopplerowskiej, która znalazła szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie ultrasonografii klinicznej.

Jednak zachowana została główna zasada przyświecająca Autorom tej książki: złożone treści są wyjaśniane za pomocą przystępnie napisanego tekstu, popartego znaną wiedzą z zakresu anatomii, uzupełnioną przejrzystymi rycinami i podsumowaniami opartymi o czytelne wykazy. Zrozumienie przekrojów, z których składa się obraz ultrasonograficzny ułatwia również akapit przedstawiający technikę badania i płaszczyzny przekroju.

Czarno-białe obrazy ultrasonograficzne uzupełniono o kodowane kolorem obrazy z badania dopplerowskiego wszędzie tam, gdzie dostarczają one dodatkowych informacji diagnostycznych. Dotyczy to również USG z wykorzystaniem środków kontrastujących,
które wykorzystuje się już nie tylko do różnicowania ogniskowych zmian w wątrobie, ale również do oceny innych narządów jamy brzusznej.

Prezentowana książka o wyczerpującej treści, przejrzystej formie i eleganckim układzie graficznym, stanowi cenny podręcznik ultrasonografii klinicznej dla każdego, zarówno początkującego, jak i doświadczonego lekarza wykorzystującego badanie ultrasonograficzne w codziennej praktyce zawodowej.

Czym jest ta książka?
Podręcznikiem ultrasonografii, w którym kolejność i układ przedstawianych
treści odpowiadają systemowi organizacji kursów ultrasonograficznych, uznanemu i zalecanemu przez Niemieckie Towarzystwo Ultrasonografii w Medycynie (DEGUM) i Niemiecki Związek Kas Chorych (KBV).

Dla kogo książka została napisana?
- Dla wszystkich uczestników (szkolących się i prowadzących) kursów ultrasonograficznych, jako podręcznik uzupełniający treść kursów.
- Również dla tych niebiorących udziału w kursach ultrasonograficznych, jako przejrzyście napisany i dydaktycznie dopracowany podręcznik ultrasonografii.

Czego można nauczyć się po przeczytaniu tej książki?
Po lekturze tej książki, uzupełnionej o ćwiczenia praktyczne, Czytelnik zdobywa umiejętność:
- Rozumienia i właściwego stosowania słownictwa dotyczącego ultrasonografii.
- Samodzielnego wykonania badania ultrasonograficznego.
- Sporządzenia rzetelnego opisu obrazu ultrasonograficznego.
- Ustalenia rozpoznania na podstawie badania ultrasonograficznego i właściwe przeprowadzenie diagnostyki różnicowej.

Książka dzieli się na trzy główne części, które odpowiadają podziałowi kursów ultrasonograficznych zalecanemu przez DEGUM:
1. kurs podstawowy
2. kurs rozszerzony
3. kursy modułowe.

Każdy kurs rozpoczyna się wstępem, który obejmuje zarys znajdujących się w danej części treści, a następnie określa cele nauczania na danym poziomie kształcenia.

Poszczególne kursy składają się z kilku rozdziałów, z których każdy zaczyna się wprowadzeniem, a kończy podsumowaniem.

W obrębie danego rozdziału można wyróżnić następujące elementy:
- ryciny,
- tabele,
- wykazy zawierające typowe kryteria ultrasonograficzne (oznaczone w tekście jako „wykaz”), przypisane do danej choroby lub zmiany anatomicznej, będące niezbędnym elementem rozpoznania.

Jakie dodatkowe informacje można znaleźć w tej książce?
- Przegląd wszystkich wykorzystywanych w praktyce przekrojów ultrasonograficznych oraz ich nazewnictwo.
- Tabele z wartościami referencyjnymi.
- Wykaz podstawowej literatury dotyczącej diagnostyki ultrasonograficznej.

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2021
Format 194 × 270 mm
Autor Günter Schmidt, Christian Görg
Redaktor wydania polskiego dr hab. Andrzej Smereczyński
Wydanie 1
Liczba stron 618
ISBN 978-83-64737-88-6
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl