Korelacja TK i MRI w praktyce klinicznej TOM 1 (Computed Body Tomography with MRI Correlation, 5th Edition)

Lee - tom 1 - okładka.jpg
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 700,00 zł 700.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

POLSKA EDYCJA Computed Body Tomography with MRI Correlation, 5th Edition

 

"Długo oczekiwana publikacja z zakresu diagnostyki obrazowej. W dwudziestu pięciu rozdziałach obu tomów zawarto diagnostykę TK i MR chorób szyi, narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, kręgosłupa i układu mięśniowo-szkieletowego.

Bardzo szeroko omówiono aspekty kliniczne i patomorfologiczne poszczególnych chorób. Na uwagę zasługuje rozdział dot. radiologii interwencyjnej, napisany przez wybitnego eksperta,  doktora Muneeb Ahmed. Odrębna część stanowi zastosowanie TK i MR w pediatrii.

Atutem książki jest nowatorskie podejście do diagnostyki obrazowej, polegającej na analizie porównawczej wartości poszczególnych metod w rozpoznawaniu omawianych chorób oraz świetnie przedstawiona metodyka badań TK i MR. Niezaprzeczalną wartość edukacyjną stanowi doskonała ikonografia: większość rycin to badania wykonane na 3-Teslowych systemach MR i wysokiej klasy aparatach TK".

                                                                                                                              Redaktor naukowy edycji polskiej.

                                                                                                                              profesor Jerzy Walecki

 

Polska edycja książki „Korelacja TK i MRI w praktyce klinicznej” to wyjątkowa w swojej dziedzinie publikacja. Stanowi zbiór aktualnych wytycznych dotyczących zastosowania obu metod oraz ich korelacji we wszystkich wrodzonych i nabytych schorzeniach u dorosłych oraz dzieci. Mimo tak obszernego ujęcia tematu poszczególne zagadnienia są łatwe do wyszukania. Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny.

Uaktualnione, piąte wydanie wersji anglojęzycznej, podobnie jak cztery poprzednie, jest istotnym wsparciem dla radiologów i klinicystów na całym świecie w ich codziennej praktyce lekarskiej.

Walory publikacji

 • Stanowi kompletne źródło wiedzy dotyczącej aktualnych technik TK i MRI oraz ich zastosowania klinicznego w populacji dorosłych i dzieci.
 • Opisuje najnowsze osiągnięcia technologiczne ostatnich lat: wielorzędową tomografię komputerową (MDCT) w technologii 2D, 3D, a obecnie również 4D połączoną z krótszym czasem skanowania, która zrewolucjonizowała obrazowanie przekrojowe, dwuenergetyczną tomografię komputerową zapewniającą lepsze możliwości diagnostyczne, a także rozwój magnesów o polu 3T i 7T w połączeniu z coraz szybszymi sekwencjami MRI i wielokanałowymi cewkami.
 • Ukierunkowana jest na aspekt kliniczny. Przedstawia zarówno anatomię prawidłową i jej warianty, jak i pełen zakres postępowania diagnostycznego w określonych schorzeniach. Omawia charakterystyczne wyniki badań obrazowych, diagnostykę różnicową oraz pułapki techniczne i interpretacyjne.
 • Oba tomy zawierają ponad 5000 zdjęć i 2000 opisów przypadków.
 • Nowością jest rozdział wprowadzający, dotyczący oceny płodu, w zaktualizowanej i poszerzonej części „Zastosowanie TK i MRI w pediatrii”.
 • Autorzy i redaktorzy to wybitni specjaliści radiologii, pracownicy szpitali klinicznych powiązanych z Harvard Medical School: Massachusetts General Hospital, Brigham and Women’s Hospital, Beth Israel and Deaconess Medical Center oraz Boston Children’s Hospital.

Edycję polską pod redakcją naukową prof. dr. hab. n. med. Jerzego Waleckiego oraz

dr hab. n. med. Katarzyny Sklindy opracował zespół cenionych lekarzy radiologów i specjalistów z innych dziedzin.

Ze względu na bardzo obszerny materiał publikacji polskie wydanie zostało podzielone na dwa tomy.

Zawartość tomu 1

 • Zasady oraz zastosowanie TK i MRI
 • Zastosowanie TK i MRI u dorosłych (cz. 1)

Zawartość tomu 2

 • Zastosowanie TK i MRI u dorosłych (cz. 2)
 • Zastosowanie TK i MRI w pediatr
Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Tom 1
Rok wydania 2024
Format 213 x 276 mm
Autor Edward Y. Lee, Andetta Hunsaker, Bettina Siewert
Wydanie 1
Liczba stron 796
ISBN 978-83-66632-51-6
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl