Zarys chirurgii. Podręcznik dla studentów i lekarzy w trakcie specjalizacji. red. A. Żyluk

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 150,00 zł 150.00
Cena detaliczna: 180,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zapraszamy do zakupu uaktualnionego wydania Chirurgii:

https://medipage.pl/chirurgia-dla-studentow-i-lekarzy-w-trakcie-specjalizacji-zyluk

 

 

 

 

Z PRZEDMOWY

 

(…) Moje ponadtrzydziestoletnie obserwacje w czasie prowadzenia zajęć z chirurgii na wszystkich latach studiów i ich konfrontacja z poziomem wiedzy i umiejętności lekarzy, z którymi potem spotykam się w szpitalnej izbie przyjęć skłaniają do refleksji, że wyobrażenie nauczycieli o tym, jaka wiedza i umiejętności chirurgiczne są potrzebne lekarzom w ich codziennej pracy rozmija się dość znacznie ze stanem faktycznym.

(...) Dlatego dobry podręcznik do nauki chirurgii nie może być ograniczony tylko do najważniejszych wiadomości, które będą przydatne w przyszłej praktyce. Musi zawierać także te, które umożliwią bezproblemowe zdanie tego trudnego egzaminu. Starałem się znaleźć kompromis miedzy tymi sprzecznymi wymaganiami, umieszczając w większości rozdziałów tabelki z krótkim podsumowaniem najważniejszych informacji, czyli streszczeniem zagadnienia „w pigułce”. Mam nadzieję, że taki układ będzie przydatny zarówno w przygotowaniu do egzaminu, jak i w przyszłej praktyce. Jednocześnie niektóre rozdziały oferują wiedzę na poziomie specjalistycznym i mogą się przydać także lekarzom przygotowującym się do egzaminu specjalizacyjnego. Dotyczy to szczególnie problemów onkologicznych: te rozdziały zostały opracowane na podstawie najnowszych zaleceń (rekomendacji) opublikowanych w latach 2012–2013. 

Pliki do pobrania:

informacje dodatkowe

Rok wydania 2016
Format 190 mm x 260 mm
Autor Mirosław Brykczyński, Piotr Gutowski, Marek Ostrowski, Bernard Piotuch, Marcin Słojewski, Tadeusz Sulikowski, Andrzej Żyluk
Redaktor wydania polskiego red. Andrzej Żyluk, red. nauk. Michał Drews
Wydanie 1
Liczba stron 720
Liczba ilustracji 240
ISBN 978-83-64737-32-9
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl