Podstawy medycyny manualnej według Greenmana, Lisa A. DeStefano, D.O.

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48h
Cena: 220,00 zł 220.00
Cena detaliczna: 260,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Podstawy medycyny manualnej według Greenmana to w pełni zaktualizowane, praktyczne źródło wiedzy z zakresu medycyny manualnej – jednego z najbardziej wymagających i ciągle rozwijających się obszarów opieki zdrowotnej. Bogata w informacje i znakomicie zilustrowana książka umożliwia zapoznanie się z podstawowymi zasadami terapii manualnej, konkretnymi technikami i zabiegami uzupełniającymi - z wykorzystaniem ćwiczeń umożliwiających zapobieganie i leczenie powszechnie występujących schorzeń nerwowo-mięśniowych.

o        Każdy rozdział otwiera szczegółowy przegląd anatomii prawidłowej, ułatwiając zrozumienie problemów zdrowotnych pacjenta i wybór terapii.

o        Informacje zarówno o badaniach diagnostycznych, jak i technikach postępowania zapewniają kompleksowe podejście do leczenia.

o        Ponad 1000 zdjęć klinicznych pełni rolę praktycznego przewodnika po każdej z technik terapeutycznych.

o        Jasne i przejrzyste instrukcje szczegółowo, krok po kroku, zapewniają prawidłowe działanie i najlepsze wyniki.

Pierwsza edycja tej książki powstała na potrzeby kursów Continuing Medical Education oferowanych przez Michigan State University (Uniwersytet Stanowy w Michigan) oraz
związanych z nim uczelni kształcących w zakresie medycyny osteopatycznej. Od tego czasu książka ta była wykorzystywana zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej przez wiele uczelni szkolących w zakresie medycyny osteopatycznej, chiropraktyki, fizjoterapii oraz masażu. Jako stażystka drugiego roku medycyny rodzinnej/medycyny nerwowo-mięśniowo-szkieletowej miałam przywilej obserwowania pracy oraz leczenia pacjentów razem z dr. Greenmanem w jego klinice będącej częścią Michigan State University. To właśnie podczas tych cennych chwil w jego klinice zaczęłam zdawać sobie sprawę z mojej roli w usprawnianiu procesu zmierzającego w kierunku poprawy funkcjonowania pacjenta, co jest celem leczenia schorzeń osteopatycznych w medycynie manualnej.

Nowe wydanie Podstaw medycyny manualnej według Greenmana stara się pomóc czytelnikowi wyjść poza niektóre ogólnie przyjęte techniki i skupić się na tym, w jaki sposób podejście „jak i dlaczego” może poprawić funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Podstawowe zasady i odwołania omówiono w dużej części na podstawie dwóch źródeł, które przyczyniły się do zrozumienia przez nas medycyny manualnej: First International Fascia Conference (Pierwsza międzynarodowa konferencja na temat powięzi) i Movement Stability & Low Back Pain: The Essential Role of the Pelvis (Stabilizacja ruchowa i dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa: istotna rola miednicy). Pochodzą one z dwóch międzynarodowych kongresów dotyczących dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa oraz miednicy.

Lisa A. DeStefano
Doktor osteopatii

informacje dodatkowe

Rok wydania 2017
Autor Lisa A. DeStefano, D.O.
Redaktor wydania polskiego Andrzej Sadowski
Wydanie 1
Liczba stron 561
ISBN 978-83-64737-81-7
Oprawa Twarda
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl